FAQ - Najczęściej zadawane pytanie

Ile wody alkalicznej powinienem pić każdego dnia?

Lekarze twierdzą, że korzystnie jest pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do picia tak dużych ilości wody, zacznij od picia 3-4 szklanek wody alkalicznej dziennie (w przybliżeniu 1 litr) i stopniowo zwiększaj twoją dawkę wody do 8-12 szklanek dziennie (2 do 3 litrów).

Jakie pH powinienem wybrać na moim jonizatorze wody gdy zacznę pić wodę alkaliczną?

Zacznij stopniowo od picia wody na Poziomie 1 (8.5 pH) przez pierwszy tydzień. Jeśli woda dobrze współpracuje z twoim organizmem, przenieś się na Poziom 2 (9.0 pH) podczas drugiego tygodnia, a następnie na Poziom 3 (9.5pH) trzeciego tygodnia. Potem powinieneś pozostać na Poziomie 3. Poziom 4 nie powinien być używany do codziennej konsumpcji wody, ponieważ kiedy pH jest na bardzo wysokim poziomie, może powodować niepożądane skutki uboczne takie jak bóle głowy. Ludzie, którzy są chorzy, mają kiepskie zdrowie, są w podeszłym wieku, lub mają nadkwasotę, mogą spowolnić proces adaptacji i zostać na poszczególnych poziomach na dwa lub więcej tygodni przed przeniesieniem się na wyższe poziomy pH, aby pomóc ciału stopniowo przyzwyczaić się do spożywania wody alkalicznej.

Są jakieś efekty uboczne związane z piciem wody alkalicznej?

Kiedy zaczniesz pić wodę alkaliczną, zwykłe skutki uboczne mogą zawierać: bóle głowy, zmęczenie, bóle mięśni, katar i inne symptomy podobne do grypy. Również twój stolec może być ciemniejszy, bardziej miękki i wonny, możesz doświadczyć gazów. Te skutki uboczne są dobrym znakiem, ponieważ są bezpośrednio powiązane z detoksykacją, której twoje ciało jest poddawane. Mikro-cząsteczki wody przeszywają głęboko twoją tkankę i wypędzają z niej kwaśne zanieczyszczenia i toksyny zalegające w twoim ciele. Efekty uboczne osłabną, gdy twoje ciało stanie się bardziej przyswojone do wody, czasami po 2-3 dniach, czasami 2-3 tygodniach, zależnie od indywidualnego poziomu detoksykacji, które ciało musi przejść.

Kiedy zacznę dostrzegać poprawę zdrowia?

Każdy z nas jest inny, a więc zauważalne efekty będą pojawiać się w różnym czasie u różnych osób. Możesz zauważyć pozytywne zmiany już po dniu, a możesz je zobaczyć równie dobrze dopiero po kilku tygodniach.

Czy powinienem pić wodę alkaliczną do posiłków?

Nie. Nie pij wody zjonizowanej 30 minut przed i do 1.5-2 godzin po posiłku. Nasz żołądek potrzebuje kwasów, by trawić jedzenie, które zjedliśmy, i picie wody alkalicznej z posiłkami po prostu spowolni proces trawienia.

Czy mogę popijać lekarstwa wodą alkaliczną?

Nie. Nie pij zjonizowanej wody 30 minut przed i do 2 godzin po zażywaniu leków. Cząsteczki małych rozmiarów wody zjonizowanej sprawiają, że przeszywa ona komórki w twoim ciele znacznie bardziej, a lepiej jest nie ingerować w zalecaną skalę absorpcji leku. Możesz jednak popijać leki czystą, filtrowaną wodą z jonizatora (pH 7).

Kiedy jest najlepszy czas na picie wody alkalicznej?

Wypij pierwszą szklankę od razu po wstaniu z łóżka. Woda wchłania się najlepiej, gdy twój żołądek jest pusty. Następnie powinieneś kontynouwać picie wody alkalicznej za dnia. Pamiętaj jednak, aby nie pić zjonizowanej wody 30 minut przed i do 2 godzin po posiłkach lub lekarstwach.

Czy istnieją przeciwwskazania w piciu wody alkalicznej?

Niektórzy ludzie powinni zacząć od spożywania bardzo małych ilości wody alkalicznej, około 1-2 szklanki dziennie (Poziom 1). Te zalecenia dotyczą zwłaszcza osób starszych, którzy w swoim życiu nagromadzili  dużą ilość toksyn w organizmie. Dzieci poniżej trzeciego roku życia nie powinny spożywać wody alkalicznej w ogóle, lecz jedynie oczyszczoną wodę z jonizatora o pH7. Dlatego też, także one osiągną korzyści dzięki odfiltrowanej wodzie z kranu, z której usunięte zostały chlor oraz zanieczyszczenia. Dzieci w wieku 4-12 lat powinny pić wodę alkaliczną na Poziomie 1 lub 2.

Czy woda alkaliczna zjonizowana smakuje inaczej?

Tak. Woda, która przechodzi przez jonizator najpierw przechodzi przez filtr, który usuwa smak i zapach chloru zawartego w miejskiej wodzie z kranu. Potem elektroliza rozbija skupiska cząsteczek wody i tak z 12-16 molekułowych powstają mniejsze micro-cząsteczki 5-8 molekułowe. To czyni wodę bardziej płynną i łagodną. Woda alkaliczna smakuje świetnie i dzięki niej lepiej smakuje kawa, herbata czy sok. Wspaniale jest również gotować w niej potrawy, ponieważ pomaga to w lepszym nawodnieniu i uwydatnieniu ich smaku.

Jak długo woda alkaliczna pozostaje zjonizowana?

Wszystkie jonizatory wyprodukowane dla potrzeb konsumenta są zaprojektowane do natychmiastowej możliwości konsumpcji. Molekuły wody, które zostały oddzielone poprzez proces elektrolizy będą powoli wracały do stałego stanu skupienia. To właśnie z tego powodu woda zjonizowana nie może być butelkowana - jej właściwości są tymczasowe. Właściwości przeciwutleniaczowe (jony hydroksylowe) wody alkalicznej wygasną po 18-24 godzinach. Wyższe wartości pH, wrócą do neutralnego pH (około 7) w przeciągu 1-2 tygodni. W przypadku mniejszych rozmiarów cząsteczek molekuł będzie to trwało w przybliżeniu 1-3 miesięcy. Najlepiej jest pić alkaliczną wodę prosto z jonizatora, lecz jeżeli już chcesz ją przechowywać, rób to w szklanym pojemniku, w ciemnym i zimnym miejscu takim jak na przykład lodówka.

Czy woda alkaliczna zjonizowana jest dobra dla sportowców?

Zdecydowanie! Właściwe nawodnienie wzmacnia reakcje fizjologicznie we wszelkich rodzajach aktywności. Fizyczny i mentalny stres związany z treningiem i współzawodnictwem wzmagają zapotrzebowanie na nawodnienie organizmu. Liczne badania przeprowadzone na sportowcach od 1940 roku wskazują na to, że nawet delikatne odwodnienie zaniża wydajność sportowca. Alkaiczna woda zjonizowana naładowana jest mikro-cząsteczkami, więc może być wchłaniana w szybszym tempie, pomagając nawodnić tkanki organizmu. Ponadto, poziom tlenu w krwi wzrasta wraz z regularnym przyjmowaniem wody alkalicznej. W rezultacie tkanka mięśniowa i narządy zawierają dużą ilość tlenu przez co poprawia się wytrzymałość i odporność ciała. Woda, która została zjonizowana pomaga także neutralizować powysiłkowy kwas mlekowy powstający w mięśniach i skraca czas regeneracji.

Mogę podawać wodę alkaliczną moim zwierzętom domowym?

Oczywiście! Na zwierzęta - podobnie jak na ludzi - korzystnie wpływa lepsze nawodnienie, przeciwutleniacze i wyższe wartości pH zawarte w wodzie alkalicznej. Możesz dostrzec, że starsze zwierzęta będą bardziej pobudzone do działania, gdy tylko zaczną pić wodę alkaliczną.

Czy osoba może stać się zbyt "alkaliczna" przez picie wody alkalicznej?

Nie. Niektórzy ludzie znani byli z tego, że pili 4 lub więcej litrów wody alkalicznej każdego dnia i otrzymywali z tego świetne rezultaty. Jeden z najbardziej powszechnych problemów, z jakimi ludzie dzisiaj walczą i który prowadzi do problemów zdrowotnych jest nadkwasota. Im bardziej kwasowy odczyn mamy w sobie, tym większe są szanse na rozprzestrzenianie się chorób w twoim ciele. W rzeczywistości, rzadko zdarza się, aby osoba cierpiała na zasadowicę, czyli problem bycia zbyt alkalicznym. Aby utrzymać optymalny stan zdrowia powinniśmy stosować dietę o zbilansowanym pH, która zawiera alkaliczne produkty, takie jak owoce czy warzywa oraz wodę alkaliczną.

W jaki sposób mogę się dowiedzieć, czy moje pH jest odpowiednio zbilansowane?

Kilka zewnętrznych objawów może pokazać, czy twoje ciało nie jest zbyt zakwaszone. Kilka przykładów to: wysypka, trądzik, ciemne kręgi pod oczami, spękana skóra i paznokcie, łamliwe włosy i wzrost wagi. Inne objawy to: bóle żołądka i niestrawności, zawroty głowy, złość, drażliwość, reakcje alergiczne, powracające infekcje, zmęczenie, a nawet depresja. Poprzez wzbogacenie diety o zbilansowane pH, włączając dużo świeżych, surowych, alkalicznych produktów i alkaliczną wodę, naturalny mechanizm obronny naszego ciała ma możliwość poprawnego funkcjonowania, zwalczania chorób i naturalnego utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.

Co za bąbelki pływają w mojej wodzie jonizowanej?

Są to cząsteczki wodoru. Gdy następuje elektroliza wody (H2O), przy elektrodzie alkalicznej wody jonizowanej odłącza się wodór (H2) w stanie gazowym, natomiast przy elektrodzie wody kwaśnej jest to tlen (O). Warto wiedzieć, że wodór bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Woda jest jednak od niego cięższa, więc trzeba pamiętać, aby spożyć ją przed ulotnieniem się bąbelków, a mianowicie w ciągu ok. 1 minuty po jej wytworzeniu. Wtedy występuje największe stężenie wolnych jonów wodorowych, chociaż tak naprawdę są one obecne w wodzie jonizowanej jeszcze przez wiele czasu.

Coś pływa w wodzie z mojego jonizatora. Co to takiego?

W sytuacji, gdy ciśnienie w sieci nie jest wystarczająco wysokie lub jeśli woda zasilająca zawiera zbyt wiele minerałów, wapń nie do końca się w niej rozpuszcza, dlatego powstają zauważalne drobinki w komorze elektrolitycznej (osad zbierający się w rurach ulega przefiltrowaniu jeszcze przed rozpoczęciem elektrolizy). Chcąc uchronić się przed szybkim zużyciem płyt elektrolitycznych, trzeba wtedy dokonać ich czyszczenia, a ponadto, zmniejszyć siłę elektrolizy. W przypadku, gdy posiadasz urządzenie z możliwością dosypywania minerałów, zatrzymaj ich dozowanie i ustaw produkcję wody alkalicznej na najniższy poziom, a następnie sprawdź jej stan po wyprodukowaniu. Co więcej, w celu precyzyjniejszej konfiguracji parametrów, jakie przedstawia Twój jonizator wody, dystrybutor lub sprzedawca może udzielić Ci dodatkowych porad. Nie trzeba się zbytnio martwić nadwyżką wapnia, gdyż jest ona po prostu odprowadzana razem z kałem.

Na dnie szklanki/butelki zostaje biały osad. Czy to normalne?

Tak, występowanie białego osadu mineralnego w wodzie alkalicznej to naturalne zjawisko. Możesz go usunąć przy pomocy octu bądź kwaśnej wody jonizowanej.

Kiedy pić wodę jonizowaną?

Ważnym jest aby pamiętać że duża ilość kwasu solnego produkowana jest przez żołądek automatycznie przy konsumowaniu jedzenia. Gdy żołądek jest pusty, znajduje się w nim bardzo mało kwasu, który nie wywołuje problemów przy spożywaniu bogatej w elektrony, zasadowej wody. Z tego względu, aby uzyskać maksymalne korzyści zdrowotne, polecamy spożywanie zasadowej wody pomiędzy posiłkami. Woda wypita pomiędzy posiłkami szybko wchłonie się do organizmu przez ściany żołądka oraz dolny przewód pokarmowy.

 

Więcej w tej kategorii: « Jonizator wody

VITARJON - Dystrybutor jonizatorów wody
ul. Władysława Łokietka 5
62-400 Słupca

© 2018 vitarjon.pl - bezpośredni importer jonizatorów wody.

projekt i realizacja: infoart.com.pl

Zrozumiałem