Dlaczego wysokie ORP jest tak ważne?

 

Dlaczego wysokie ORP jest tak ważne?

 

Wszystkie reakcje chemiczne następują przy jednoczesnym transferze elektronów. Jednostki naładowane ujemnie uznane są czynniki redukcyjne. Oznacza to że są relatywnie bogate w elektrony i posiadają zdolność do oddania elektronów i zredukowania ładunku jednostki z którą wchodzą w rekcję. Relatywnie ubogie w elektrony jednostki znane są jako czynniki oksydacyjne, co oznacza że pozbawiają one pozostałe jednostki elektronów. Z powyższych względów, każda substancja w naszym ciele może zachowywać się jako czynnik oksydacyjny lub redukcyjny.
Jakkolwiek nie każdy ujemnie naładowany jon będzie posiada zdolność do angażowania się w specyficzne reakcje chemiczne, mające na celu zneutralizowania tlenowych wolnych rodników. Jony HCO3 w wodzie nie posiadają takiego potencjału, podczas gdy OH- znajdujące oraz bogata w minerały woda pochodzi z maszyny do elektrolizy (pobierające wodę z kranu) posiada taki potencjał. Z tego właśnie wynika negatywna wartość „potencjały oksydacyjno – redukcyjnego.”
Wolne rodniki znajdują się w grupie najbardziej szkodliwych dla ciała molekuł i są wysoce niestabilnymi cząsteczkami, stanowiącymi czynniki oksydacyjne o deficycie elektronowym. Są główną przyczyną szkód i chorób w naszym ciele. Tlenowe wolne rodniki znacząco przyczyniają się do szerokiego rodzaju szkodliwych stanów zdrowia w ciele poczynając od zagrażających zdrowiu stanów zdrowotnych takich jak choroby serca, udary oraz rak do mniej przewlekłych schorzeń takich jak oparzenia słoneczne, artretyzm, zaćmy oraz wielu innych. Wolne rodniki muszą pobrać elektron z jakiegoś źródła, dlatego kradną je z jakichkolwiek komórek znajdujących się w pobliżu, włączając w to komórki normalnych, zdrowych tkanek.
Uszkodzenie tkanki jest efektem pozbawienia zdrowych komórek ich elektronów przez wolne rodniki. Jeżeli obrażenia pozostaną nienaprawione, doprowadzi to do choroby. Dla przykładu oksydacja cząstek cholesterolu LDL na ściankach tętniczych dokonywana przez wolne rodniki uruchamia odpowiedź systemu odpornościowego, co ostatecznie powoduje miażdżycę, główną przyczynę chorób serca. Negatywne jony wody zasadowej pochodzącej z maszyny do elektrolizy są bogaty źródłem elektronów, które mogą zostać oddane do wolnym rodnikom znajdującym się w ciele, doprowadzając do ich neutralizacji i powstrzymania szkód wyrządzanych przez nie zdrowym tkankom. Przede wszystkim jednak, jony te posiadają potencjał do uczestniczenia w reakcjach chemicznych, niezbędnych do neutralizacji tlenowych wolnych rodników.
Dla przykładu, witaminy C oraz E, ekstrakt z pestek winogron, oraz kwas liponowy, są potężnymi „dawcami” elektronów. Polecana przez nas dieta wegetariańska jest zasadowa i wzbogaca ciało o dodatkowe elektrony. Zasadowa, bogata w elektrony woda należy do tej samej kategorii. Może ona pomóc zaspokoić zapotrzebowanie twojego ciała na elektrony, zwalczające wolne rodniki.
Interesujący jest fakt, że przetestowaliśmy także sok warzywny za pomocą miernika ORP, wykazując, że także posiada on wysoce negatywną wartość ORP, co oznacza że posiada on zdolność do neutralizacji wolnych rodników. Oznacza to że przynajmniej jedna zaleta jedzenia warzyw może zostać uzyskana dzięki piciu wody o wysoce negatywnej wartości ORP, pochodzącej z maszyny do elektrolizy.
Kolejną korzyścią zdrowotną spożywania wody zasadowej jest jej uczestnictwo w absorbcji minerałów. Wiemy że ciało, które nie pobiera wystarczającej ilości minerałów, kradnie je z rezerw mineralnych, głównie pobierając wapń z kości.
Powszechnie wiadomo, że wiele chronicznych chorób jest spowodowanych nadmierną kwasowością ciała (nadkwasota metaboliczna). Wiemy także że ciało posiada tendencje do stawania się bardziej kwasowym, w związku z nowoczesnymi nawykami żywieniowymi i samym procesem starzenia. Picie wody zasadowej wysokiej negatywnej wartości ORP pozwala na zwalczanie nadkwasoty i usprawnienie procesu absorbcji składników odżywczych. Nasze ciało buforuje krew aby utrzymać jej pH w wąskim dopuszczalnym zakresie pH pomiędzy 7.35 a 7.45. pH krwi pozostaje stabilne dzięki utylizacji zasadowych buforów, przeważnie wodorowęglanów w celu neutralizacji płynów kwasowych (takich jak coca – cola, posiadająca bardzo niskie pH, bliskie wartości 2.5) oraz innych kwasowych produktów oraz efektów ich trawienia. Jednakże gdy tylko krew otrzymuje zastrzyk kwasowych substancji, zasadowe bufory ulegają wyczerpaniu. Picie wody o wysoce negatywnej wartości ORP wspomaga redukcję obciążenia zasadowych buforów, niezbędnych w naturalnym procesie detoksykacji ciała.


VITARJON - Dystrybutor jonizatorów wody
ul. Władysława Łokietka 5
62-400 Słupca

© 2018 vitarjon.pl - bezpośredni importer jonizatorów wody.

projekt i realizacja: infoart.com.pl

Zrozumiałem