Woda alkaliczna a osiągi sportowe

Alkaliczna woda przebija napoje energetyczne jako najlepsze wyjście dla pozostania odpowiednio nawodnionym oraz dla poprawiania osiągów. Czołowi sportowcy szukają tych korzyści w wodzie alkalicznej nie tylko podczas zawodów sportowych. Poprzez picie wody alkalicznej w ciągu dnia, niezależnie od tego jak wiele wysiłku wymaga od nich trening, są w stanie utrzymać własne ciała odpowiednio nawodnione przed, podczas i po ciężkich treningach.
Tak samo jak reszta ciała, mięśnie najlepiej pracują w wąskim zakresie pH. Wszystkie procesy, od trawienia posiłku do ekstremalnego wysiłku fizycznego wytwarzają wolne rodniki, które wyczerpują tlen i pH, co sprzyja wzrostowi poziomu kwasowości w ciele.
W codziennym życiu, picie wody alkalicznej pomaga ciału utrzymać odpowiedni poziom pH. Kiedy nadchodzi czas na wysiłek fizyczny, ciało startuje ze zdrowszego, bardziej zbilansowanego miejsca wydłużając czas efektywnego treningu zanim nastąpi zmęczenie mięśni.
Praca mięśni a produkcja kwasu
Podczas pracy mięśni, produkowane są kwasy i dwutlenek węgla, obniżające ich poziom pH. Kiedy pH mięsni spada poniżej 6.5, nie są one w stanie dalej funkcjonować. Kiedy zbliża się do pH równego 6.5, zaczynasz odczuwać spadek pH w formie zmęczenia mięśni. Ciało jest naturalnie stworzone do utrzymywania prawidłowego poziomu pH, jednak podczas treningu, kwasy są produkowane w wyższej ilości, niż z którą organizm może sobie poradzić.
Dieta bogata w wodę alkaliczną pomaga utrzymać prawidłowy poziom pH krwi i mięśni, gdy ciało jest w spoczynku lub niskim poziomie aktywności. Poprzez przyjmowanie wody alkalicznej, czas efektywnego treningu wzrasta gdyż zabiera to więcej czasu mięśniom nim staną się zmęczone. Nawadnianie wodą alkaliczną podczas treningu pomaga ciału zniwelować nadmiar produkowanego kwasu w mięśniach, wydłużając możliwy czas intensywnego treningu.
Każdy, od czołowych sportowców, po miłośników ogrodu poczuło kiedyś powysiłkowy ból w mięśniach. Przepracowane mięśnie i wytwarzane w nich kwasy mogą wywołać nawet kilkudniową obolałość. Przez nawodnienie organizmu wodą alkaliczną natychmiast po wysiłku i utrzymywanie diety w nią bogatej, ból mięsni i czas jego uczucia ulegają zmniejszeniu.
Skrócony czas regeneracji
Czołowi, zawodowi sportowcy jak i amatorzy cieszą się z lepszej wytrzymałości i lepszych wyników. Zauważają również, że powysiłkowy ból mięśni jest zdecydowanie zmniejszony - bądź też wyeliminowany - oraz czas regeneracji znacznie się skraca.
Tradycyjne metody nawodnienia i wymiany elektrolitów niewiele pomagają przy problemie produkowanych kwasów podczas wysiłku. Natomiast szykują ciało do wytwarzania większej i większej ilości kwasów. Prawdę mówiąc, wiele popularnych napoi sportowych prowadzi do odwodnienia, gdyż cukry i węglowodany w nich zawarte zapobiegają przyswajaniu płynów.
Woda alkaliczna jest przeciw utleniającą wodą, która pomaga ciału uwolnić się od kwasów i wolnych rodników wyprodukowanych podczas wysiłku fizycznego. Mniejsze cząsteczki wody pozwalają ciału przyswajać więcej wody i minerałów, które przenoszą elektryczne ładunki w celu wymiany elektrolitów.
Sportowcy zażywający wodę alkaliczną przed, w trakcie lub po wysiłku unikają obolałych mięśni, skracają czas regeneracji i nie doświadczają "spadku siły" kojarzonego z wieloma napojami sportowymi.
Co mówi nasz "alkaliczny" sportowiec:
Michael 'Rocky' Katsidis, mistrz boksu
"Alkaliczna zjonizowana woda mineralna ...okazała się być wspaniałym partnerem pomagającym mi przejść przez wiele etapów mojej kariery by w końcu osiągnąć mistrzostwo świata. Zdolność wody alkalicznej do szybkiego nawodnienia komórek mojego ciała, do dostarczania tlenu, działania jako przeciwutleniacz i do pomagania metabolizmowi w walce z kwasem mlekowym pomaga mi w osiągnięciu mojego celu - bycia mistrzem świata."


VITARJON - Dystrybutor jonizatorów wody
ul. Władysława Łokietka 5
62-400 Słupca

© 2018 vitarjon.pl - bezpośredni importer jonizatorów wody.

projekt i realizacja: infoart.com.pl

Zrozumiałem