ZNACZENIE WODY W ORGANIZMIE

 

Znaczenie wody w organizmie.-Woda to życie.

Woda jest źródłem życia i stanowi główny składnik ludzkiego ciała od jakości wody zależy stan naszego zdrowia.
Bez jedzenia można przeżyć miesiąc, a nawet dłużej. Bez wody - tylko kilka dni .
Pita przez nas woda jest wchłaniana z przewodu pokarmowego i poprzez krew dostaje się do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Zawiera wiele niezbędnych do życia jonów.Potas ułatwia regulację pracy serca. Im jest go więcej, tym serce bije wolniej, im mniej - tym szybciej i wtedy mogą wystąpić nieregularności rytmu. Wapń jest głównym składnikiem kości. Jego brak powoduje np. osteoporozę, a nadmiar zwiększa ryzyko kamicy moczowej lub żółciowej. Magnez potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, mięśni i serca. Sód reguluje przepływ wody z krwi do tkanek i z powrotem. Jeśli pijemy za mało wody, to grozi nam odwodnienie, czyli stan, w którym jony nie docierają w potrzebnych ilościach do krwi i tkanek. Woda jest podstawą naszego organizmu, składającego się z 75 trylionów komórek, które pływają w płynie międzykomórkowym jak rybki w akwarium. Człowiek o masie 65 kg zawiera w sobie do 40 litrów wody - 25 litrów z tej ilości zawiera się wewnątrz komórek, natomiast 15 litrów wody znajduje się w przestrzeni międzykomórkowej i pozakomórkowych płynach. Zawartość wody nieznacznie zmniejsza się wraz z wiekiem: u noworodka wynosi ona 85%, u człowieka dorosłego – 70%.a u starszej osoby 60% Czyli właściwie nasz organizm nie rozróżnia komórek zdrowych i chorych, a jedynie młode i stare. Różnią się one od siebie jedynie zawartością wody.
W rzeczywistości, my nie chorujemy, tylko zasychamy, zakwaszamy się oraz tracimy wewnątrzkomórkowe i międzykomórkowe płyny. Gdy tylko w komórce zakłócona zostaje równowaga wodna, komórka zaczyna się starzeć, zakwaszać i umiera. Stałość środowiska wewnętrznego organizmu, a w tym zawartości wody jest jednym z głównych warunków jego prawidłowego funkcjonowania
Gdy naukowcy badali rejony, gdzie mieszkają długowieczni ludzie (średni wiek 100-120 lat) przy jednakowych warunkach (górski klimat, zdrowy pokarm, itp.), to doszli do wniosku, że ludzie żyją długo w takich miejscach, gdzie mają dostęp do wody biologicznej, maksymalnie zbliżonej do środowiska wewnętrznego organizmu, czyli mającej ujemne ORP. ORP kranowej wody pitnej we wszystkich miastach na świecie oraz wody sprzedawanej w plastikowych i szklanych butelkach, która jest otrzymywana z systemów odwróconej osmozy i urządzeń uzdatniania wody, ma wartość w przedziale od +300 do +500 mV, natomiast pH waha się od 6,6 do 7,0. Taka woda po wypiciu, pozbawia komórki i tkanki elektronów ujemnych co prowadzi do zakwaszenia struktur biologicznych organizmu, ich szybkiego zużycia, starzenia się i śmierci.
Jeżeli ORP wody pitnej będzie ujemne, ona zawsze będzie napełniać organizm dodatkową energią, i komórki znów zaczną prawidłowo pracować, przywracając funkcje narządów.


VITARJON - Dystrybutor jonizatorów wody
ul. Władysława Łokietka 5
62-400 Słupca

© 2018 vitarjon.pl - bezpośredni importer jonizatorów wody.

projekt i realizacja: infoart.com.pl

Zrozumiałem